środa, 13 stycznia 2016

Disney book tag

Nominowana do tagu zostałam przez Dominikę z bloga Modna Książka. Dziękuję :)

1. Mała Syrenka - bohater, który jest wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.
Anna Wilk dowiaduje się o sobie czegoś co wstrząsnęło by każdym. Nic dziwnego, że na początku czuje się nieswojo i nie zdradza nikomu swoich podejrzeń.

2. Kopciuszek - bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę.
Wielką metamorfozę przechodzi Charlie Gordon, który bierze udział w pewnym eksperymencie. Po pierwszej tego rodzaju operacji w historii mężczyzna bardzo szybko podwyższa swój iloraz inteligencji. Zmienia to jego stosunek do samego siebie i całego świata.

3. Królewna Śnieżka - książka, w której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie.
Najlepszym przykładem będą tutaj Harry, Ron i Hermiona. Trzech bohaterów, którzy są całkowicie inni, a jednak łączy ich wspaniała przyjaźń. 

4. Śpiąca Królewna - książka, podczas czytania której zasnęłaś.
Z racji tego, że najczęściej czytam do poduszki, zdarza mi się zasnąć podczas lektury. Tylko dwa razy zdarzyło mi się zasnąć nad książką z nudów, a nie tylko ze skrajnego zmęczenia. Były to książki: Ania z Zielonego Wzgórza i W pustyni i w puszczy. Obie były moimi lekturami szkolnymi, ale zostały mi też polecone przez bliskie osoby, więc bardzo chciałam je poznać. Niestety po kilku przeczytanych stronach odpływałam... ;)

5. Król Lew - bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem.
Tutaj odpowiedź jest oczywista. Sky w dzieciństwie bardzo wiele przeszła, Wydarzenia te były tak traumatyczne, że wyparła je z pamięci.

6. Piękna i bestia - książka, której się obawiałaś, a okazała się wspaniała.
Obawiałam się książek Ewy Nowak. Sama nie wiem dla czego, ale omijałam je szerokim łukiem. Przełamałam się jak dostałam jedną z nich na urodziny i bardzo mi się spodobała. Zachęciła mnie na tyle, że sięgnęłam po kolejne pozycje z serii Miętowej.

7. Alladyn - bohater, którego życzenie się spełniło.

Pinokio bardzo chciał zostać prawdziwym chłopcem. To było jego największe marzenie, które udało się spełnić. 

8. Mulan - bohater, który udaje kogoś kim nie jest.

Pierwszą osobą, która przychodzi na myśl jest Snape z Harrego Pottera. Aż do ostatniego tomu się nie ujawnia, a kiedy już to robi wstrząsa czytelnikiem.

9. Toy Story - książka, której bohaterów chciałabyś ożywić.
Tutaj odpowiedzi może być bardzo wiele, ale decyduję się na swojego faworyta. Mam nadzieję, że wybaczycie mi wybór po raz kolejny tej książki, ale powieść jest tak bardzo uniwersalna.. :) Chciałabym ożywić bohaterów Harrego Pottera! Przede wszystkim głównych bohaterów, bliźniaków, Nevila Lunę, ale bardzo chętnie poznałabym wszystkie postaci. To by była świetna sprawa.

10. Disney Descendants - ulubiony czarny charakter.
Jak mowa o czarnych charakterach to od razu przed oczami mam moją ulubioną Yzmę. Pojawia się ona oczywiście w bajce Disneya Nowe szaty króla. Jednak skoro mowa o książkach to muszę wybrać kogoś innego... Bellatrix Lestrange z Harrego Pottera zawsze sprawia, że mam ochotę wydrapać jej oczy.


Nominacje:
97books
Książkowy świat Niki
As Kier pisze
Blask książek
Zakątek czytelnika

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny tag, już nie pierwszy raz się z nim spotykam. Ciekawie dopasowałaś książki - też bym chyba tak odpowiadała! Oczywiście tylko w niektórych.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo miło wspominam ,,Anię z Zielonego Wzgórza". Zanim klasa przeczytała pierwszą część to ja już byłam w połowie serii. :)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&tvseries&films

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja "Anię.." i "W pustyni i w puszczy" uwielbiam! A Seria Miętowa jest cudowna i "Krzywe 10" wspominam zdecydowanie najlepiej z tej serii. :)
  Apteka Literacka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten tag robi furorę na blogach. Jest bardzo fajny.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie!
Będzie mi bardzo miło jeśli dasz znać co myślisz o tym poście :)