czwartek, 4 października 2018

Światowy Dzień Zwierząt - książkowi bohaterowie na czterech łapach

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt! Z tej okazji życzę wszystkim zwierzakom tego co dla nich najlepsze :) 
Bezdomnym - aby jak najszybciej znalazły kochające domy.
Domowym - aby nigdy nie zaznały okrucieństwa i bezdomności.
Dzikim - aby zawsze były wolne i bezpieczne.

Osobiście jestem wielkim  zwierzolubem. Szczególne miejsce w moim sercu zajmują psy i koty, ale uwielbiam wszystkie zwierzęta. Lubię spędzać czas ze zwierzętami domowymi i podziwiać te dzikie, ale też chętnie sięgam po książki na ich temat. Jeśli tak jak ja lubicie czytać o zwierzęcych bohaterach, to poniższe książki powinny zwrócić waszą uwagę. Wszystkie przeczytałam i mogę z czystym sumieniem polecić!


Psierociniec  Agata Widzowska-Pasiak
Piękna książeczka dla dzieci, którą zachwycam się nawet jako dorosła osoba. Poznajemy w niej historię psa Remika - psiego wierszoklety. Remik trafia do schroniska gdzie odkrywa coś niesamowitego: każdy ułożony przez niego wiersz skutkuje znalezieniem domu dla jednego ze schroniskowych psiaków. W Psierocińcu mieszkają samotne i zaniedbane zwierzęta. Ich smutek bije po oczach, ale przy życiu utrzymuje je wiara, że znajdzie się w końcu człowiek, który je pokocha. Remik pragnie spełnić te marzenia.
Pax Sara Pennypacker
Książka, której grupą docelową są dzieci, ale myślę, że powinien po nią sięgnąć każdy, bez względu na wiek. Pax to wzruszająca historia chłopca i uratowanego przez niego liska. Od kilku lat są nierozłączni, łączy ich niepowtarzalna więź i nie wyobrażają sobie życia bez siebie nawzajem. Niestety rzeczywistość okazuje się okrutna. Wybucha wojna. Najlepsi przyjaciele zostają rozdzieleni, ale żaden z nich nie potrafi poradzić sobie z tą nową sytuacją. Chłopiec wyrusza na poszukiwania ukochanego lisa, który w tym czasie musi nauczyć się w dzikim i nieprzyjaznym lesie. Przy życiu trzyma go nadzieje, że jego chłopiec wróci.
Moja recenzja tego tytułu: Pax - Sara Pennypacker
Pamiętnik kociłapki  Nobara Nonaka
Tym razem komiksy, a właściwie zbiory mini komiksów, idealne dla miłośników kotów. W bardzo zabawny sposób ukazana została codzienność kotów i ich właścicieli. Z pewnością większość opiekunów tych czworonogów odnajdzie siebie w przedstawionych sytuacjach. Cały cykl liczy sobie 4 tomy.
Marley i ja   
Książka, którą znają już chyba wszyscy. Na jej podstawie powstał film o tym samym tytule. Główny bohater - Marley to wyjątkowo duży i silny labrador retriever, który cierpi na nadmiar energii. Pożytkuje ją na niszczenie wszystkiego co napotka. Demoluje dom i kompromituje właścicieli w miejscach publicznych. Połyka wszystko co znajdzie, a ze szkolenia został wyrzucony za brak jakichkolwiek postępów. Mimo wszystko jest bardzo kochany przez swoich opiekunów. Historia Marleya i jego rodziny bawi, ale i wzrusza. Ukazuje jak piękna i trudna może być miłość do psa.
Był sobie pies W. Bruce Cameron
Kolejna książka, która została zekranizowana (również pod tym samym tytułem). Kryje w sobie tak wspaniałą i wzruszającą historię, że nie byłam w stanie napisać jej recenzji. W. Bruce Cameron przedstawia nam historię psa, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha, a robi to podczas kilku swoich żyć. Bailey odradza się w ciele szczeniaka, który trafia pod opiekę ośmioletniego chłopca. Rodzi się między nimi bezgraniczna miłość. Przeżywają razem wiele wyjątkowych chwil, ale niestety nic nie trwa wiecznie. Bailey odradza się ponownie w ciele innego psa. Powieść ta pokazuje jak silna więź może łączyć człowieka z psem, że miłość nie zna granic, a przeznaczone sobie dusze zawsze się odnajdą. 
seria Wojownicy
Cztery kocie klany (Klan Pioruna, Klan Cienia, Klan Wiatru i Klan Rzeki) żyją obok siebie na terenach przylegających do siedzib ludzkich. Starają się nie przekraczać swoich granic i nie wchodzić sobie w drogę, ale nie zawsze im się to udaje. Kiedy zaczyna brakować pożywienia coraz częściej pojawiają się między nimi spięcia. Wojna wisi w powietrzu. 
Moja recenzja tomu 1: Ucieczka w dzicz - Erin Hunter
Doktor Karolina Joanna Rogala
Książka lekka i przyjemna. Zwierzęta nie grają tu głównej roli, ale są nierozerwalną częścią historii. Tytułowa Karolina to początkujący lekarz weterynarii. Po studiach wybiera się w odwiedziny do dziadka na wieś. Los sprawia, że rezygnuje ze swoich planów na przyszłość i zostaje tam na dłużej. Miejscowy weterynarz podupada na zdrowiu, a Karolina zostaje rzucona na głęboką wodę i sama musi zająć się wiejskimi  zwierzętami. 
Powiedz gdzie cię boli Nick Trout
Nick Trout jest chirurgiem weterynarii w bostońskiej klinice. W książce opisuje nam jeden dzień z życia weterynarza. Oprócz aktualnych pacjentów poznajemy również wcześniejsze przypadki i zabawne wspomnienia. Autor wyjaśnia tajemnice swojego zawodu i wyjaśnia dlaczego weterynarze często muszą wykraczać poza swoje kompetencje. Niesamowicie ciekawa lektura, napisana w bardzo przystępny sposób.
seria Kryminał pod psem Marta Matyszczak
Seria ta składa się obecnie z 4 tomów, ale w przygotowaniu są już kolejne. Poznajemy w niej losy Gucia - psa adoptowanego ze schroniska w Chorzowie oraz jego nowego pana Szymona. W każdym tomie rozwiązują oni inną zagadkę kryminalną. Akcja pierwszej części rozgrywa się w Chorzowie, w drugiej przenosimy się do Irlandii, a następnie nad jezioro w Barlinku i do Zdrojowic. Kryminały pod psem to kryminały z dużą dawką humoru. Mimo tragicznych okoliczności można pękać ze śmiechu. 

10 komentarzy:

 1. Och, na mangę Pamiętnik Kociłapki czai się moja córka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam żadnej z tych pozycji, ale może się na którąś skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne propozycje (przynajmniej te, które miałam okazję poznać) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O PAXie z chęcią sama bym poczytała!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też jestem zwierzolubem :) I mój synek też :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Również bardzo kocham zwierzęta, jednak muszę przyznać że żadnej z tych książek nie miałam okazji przeczytać, ale muszę to nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie!
Będzie mi bardzo miło jeśli dasz znać co myślisz o tym poście :)